Jazdy rekreacyjne

Spośród wszystkich sportów, jazda konna to wyjątkowa dyscyplina. Doskonale reguluje postawę, stymuluje wszystkie mięśnie i pozwala na osiągnięcie lepszej świadomości własnego ciała. Jazda konna zbliży Cię do poczucia harmonii i pozwoli odkryć siebie na nowo.

Konie to spokojne i rozumne zwierzęta, dlatego obcowanie z nimi bardzo dobrze wpływa na samopoczucie jeźdźców. Relaksujący rytm jazdy i stukot kopyt uspokajają i sprzyjają rozluźnieniu, dlatego hipoterapia to również jeden z najlepszych sposobów pracy z osobami niepełnosprawnymi i wykazującymi zaburzenia emocjonalne.

Relacja, która nawiązuje się między zwierzęciem a człowiekiem to najtrwalsza z możliwych przyjaźni, dlatego kto raz spróbuje jazdy konnej, ten pokocha ją na zawsze.

Nauka jazdy konnej

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z jeździectwem i zaprzyjaźnić się z końmi, trafiłeś w idealne do tego miejsce. Pod okiem czujnych opiekunów, nauczysz się jak poprzez porozumienie z koniem stać się odpowiedzialnym jeźdźcą. Odpowiednio dobrany program szkoleniowy zapewni Ci bezpieczną naukę z widocznymi postępami. 

Jeździectwo dla zaawansowanych

Doświadczeni instruktorzy i znakomite warunki w naszym ośrodku pomogą Ci doskonalić umiejętności jeździeckie. Oferujemy Ci regularne szkolenia i warsztaty, treningi, jazdy w zastępie oraz indywidualne, które przygotują Cię do zdobycia odznak jeździeckich PZJ. Możesz w pełni korzystać z krytej ujeżdżalni i zewnętrznych placów, w tym z maneżu z przeszkodami, a także pięknych, okolicznych terenów.

Hala

Kryta ujeżdżalnia to możliwość jazdy konnej przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Nasza hala zapewnia komfort zarówno koniom, jak i jeźdźcom. To również doskonałe miejsce do nauki jazdy konnej – odgradza od rozpraszających bodźców zewnętrznych i zapewnia spokój.

Lonżownik

Dla uzupełnienia treningu konnego oferujemy przestronny, kryty lonżownik o średnicy 18 metrów. Zadaszenie umożliwia lonżowanie konia oraz podstawową naukę jazdy konnej w każdych warunkach atmosferycznych.