Jazdy rekreacyjne

Spośród wszystkich sportów, jazda konna to wyjątkowa dyscyplina. Doskonale reguluje postawę, stymuluje wszystkie mięśnie i pozwala na osiągnięcie lepszej świadomości własnego ciała. Jazda konna zbliży Cię do poczucia harmonii i pozwoli odkryć siebie na nowo.

Konie to spokojne i rozumne zwierzęta, dlatego obcowanie z nimi bardzo dobrze wpływa na samopoczucie jeźdźców. Relaksujący rytm jazdy i stukot kopyt uspokajają i sprzyjają rozluźnieniu, dlatego hipoterapia to również jeden z najlepszych sposobów pracy z osobami niepełnosprawnymi i wykazującymi zaburzenia emocjonalne.

Relacja, która nawiązuje się między zwierzęciem a człowiekiem to najtrwalsza z możliwych przyjaźni, dlatego kto raz spróbuje jazdy konnej, ten pokocha ją na zawsze.

Treningi jazdy konnej

Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, rozwiniesz swoje umiejętności jeździeckie oraz dowiesz się, jak stać się odpowiedzialnym jeźdźcą. Odpowiednio dobrany program szkoleniowy zapewni Ci bezpieczną naukę z widocznymi postępami. Dzieląc się naszymi szerokimi doświadczeniami, wprowadzimy cię w wyczynowe uprawianie dyscyplin jeździeckich, takich jak skoki przez przeszkody, ujeżdżenie czy wkkw. Z nami rozpoczniesz starty w oficjalnych zawodach jeździeckich. Otworzymy przed tobą drzwi do sportowej, jeździeckiej przygody.

Jeździectwo dla zaawansowanych

Doświadczeni instruktorzy i znakomite warunki w naszym ośrodku pomogą Ci doskonalić umiejętności jeździeckie. Oferujemy Ci regularne szkolenia i warsztaty, treningi, jazdy w zastępie oraz indywidualne, które przygotują Cię do zdobycia odznak jeździeckich PZJ. Możesz w pełni korzystać z krytej ujeżdżalni i zewnętrznych placów, w tym z maneżu z przeszkodami, a także pięknych, okolicznych terenów.

Profesjonalne hale i kryte ujeżdżalnie

Kryta ujeżdżalnia to możliwość jazdy konnej przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Nasze hale zapewnia komfort zarówno koniom, jak i jeźdźcom. To również doskonałe miejsce do nauki jazdy konnej – odgradza od rozpraszających bodźców zewnętrznych i zapewnia spokój. Dysponujemy dwoma profesjonalnymi halami krytymi. Małą i dużą o wymiarach 40x20m, ogrodzonymi i oświetlonymi. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu nóg koni podłożem jest piasek kwarcowy.

Lonżownik

Dla uzupełnienia treningu konnego oferujemy przestronny, kryty lonżownik o średnicy 18 metrów. Zadaszenie umożliwia lonżowanie konia oraz podstawową naukę jazdy konnej w każdych warunkach atmosferycznych.