Pensjonat dla koni

Kochamy konie, dlatego pragniemy zapewnić im jak najlepsze warunki. Dysponujemy ponad 40 boksami, które regularnie są dościelane
oraz gruntownie sprzątane. Na potrzeby koni z chorobami górnych dróg oddechowych zapewniamy również 7 boksów angielskich. 

Naszych podopiecznych karmimy 3 razy dziennie - owsem (gnieciony i cały) oraz sianem.

Częste padokowanie zapewnia naszym podopiecznym niezbędny ruch i możliwość interakcji z innymi końmi. Dysponujemy wybiegami piaszczystymi i trawiastymi, użytkowanymi w sezonie pastwiskowym oraz krytą ujeżdżalnią, umożliwiającą nam dbanie o zdrowy ruch koni, bez względu na pogodę.

Ponadto, jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzem weterynarii oraz kowalem, dzięki czemu w nagłych przypadkach jesteśmy w stanie zapewnić szybką pomoc, powierzonym nam pod opiekę, koniom.

Pomieszczenie socjalne

To serce naszej Stajni. Możesz się w nim przygotować do jazdy, napić gorącej herbaty, a także spotkać się z innymi jeźdźcami i wymienić doświadczenia. Rozmowy o jeździectwie, w żadnym innym miejscu, nie są tak przyjemne jak tutaj. To pomieszczenie, które łączy miłośników koni i pozwala na zawiązanie wieloletnich przyjaźni.

Siodlarnia

Siodło to niezwykle istotny element w jeździectwie konnym. Chroni kręgosłup konia i zapewnia jemu, jak i jeźdźcowi, wygodę poruszania. Dlatego też siodlarnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w stajni. Dzięki niemu nie musisz za każdym razem przywozić ze sobą sprzętu, możesz przechowywać go na miejscu. Nasza siodlarnia pomieści sprzęt wszystkich pensjonariuszy. Do Twojej dyspozycji oddajemy również szafki w stajni i na korytarzu.

Trening koni

Chętnie nauczymy Twojego wierzchowca jak właściwie współpracować z człowiekiem, oduczymy go niewłaściwych zachowań i przeszkolimy zgodnie z jego predyspozycjami fizycznymi i psychicznymi. Pracujemy z końmi przez cały rok, również zimą, a wieloletnie doświadczenie pokazało nam, że umiejętnie dobrane techniki oraz wzajemne porozumienie między człowiekiem i koniem to podstawa sukcesu.

Masaż koni

Masaż ma nieoceniony wpływ na zdrowie koni - potwierdza to szereg korzyści wynikających z tego rodzaju fizjoterapii. Masaż m.in. poprawia krążenie krwi, pomaga w regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym, przyspiesza rehabilitację po kontuzjach, eliminuje ból mięśni, usuwa toksyny z organizmu i pomaga budować więź z człowiekiem. Gdy koń odczuwa dyskomfort lub ból, daje ku temu wyraźne sygnały, a my staramy się mu pomóc. Oferujemy masaż rozluźniający i sportowy.

Myjka dla koni

To miejsce, w którym dbamy o higienę koni. Mycie koni jest szczególnie ważne latem, kiedy to zwierzęta, podobnie jak ludzie, z trudem znoszą wysokie temperatury. Zewnętrzna myjka zapewnia możliwość chłodnego prysznica każdemu koniowi, a to pozwala lepiej dbać o jego zdrowie i higienę.

Profesjonalne hale i kryte ujeżdżalnie

Kryta ujeżdżalnia to możliwość jazdy konnej przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Nasze hale zapewnia komfort zarówno koniom, jak i jeźdźcom. To również doskonałe miejsce do nauki jazdy konnej – odgradza od rozpraszających bodźców zewnętrznych i zapewnia spokój. Dysponujemy dwoma profesjonalnymi halami krytymi. Małą i dużą o wymiarach 40x20m, ogrodzonymi i oświetlonymi. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu nóg koni podłożem jest piasek kwarcowy.